Zapłatą za grzech jest śmierć!

Tak nieco bokotematycznie, choć nie do końca.
Widziałem w ciągu ostatnich kilku dni, a już szczególnie w ciągu kilku ostatnich godzin, u kilku osób prostackie, wręcz ohydne treści a propos wyników wyborów, polityki, etc – generalne jednak, w moim rozumieniu, treści komunikujące szeroko pojętą miłość bliźniego, a raczej jej braku. Dziwi mnie to, a jeszcze bardziej przeraża, że takie antyświadectwo dają np matki swoim dzieciom, czy nauczyciele wychowankom. Jak można uczyć np WOK-u i pozbawiać jednocześnie godności takiego, czy innego polityka, takiej czy innej opcji politycznej? Jak można składać Panu Bogu obietnicę  chrześcijańskiego wychowania dzieci i jednocześnie iść tulić dzieci do snu? Przecież to jest roznoszenie trupiego jadu normalnie!

Dziś czytaliśmy fragment z Dziejów Apostolskich, gdzie była mowa o tym, że apostołowie wraz z Maryją i innymi uczniami oraz kobietami przebywali na wspólnej modlitwie. Zatem przekaz jest nam dany bardzo wyraźny: Kościół, który stanowimy przecież nie tylko od święta, ale i na co dzień, rozwiązuje swe frustracje, tęsknoty i inne odczucia przede wszystkim na modlitwie, wznosząc swe sercu ku Bogu, a nie ku śmierci! Kto trwa przy śmierci, przy jej jadzie, tkwi w grzechu, bo za niego zapłatą jest śmierć właśnie. Akademickiego tego niemal przykładu, udowadniającego ów stan rzeczy, dostarczył nam „zabieg” w programie pewnego nieszczęsnego redaktora, ze zwierzątkiem w nazwisku.

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Dzieje, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zapłatą za grzech jest śmierć!

  1. agnieszka pisze:

    Mam identyczne obserwacje i odczucia co do ludzi inteligentnych zawiedzionych wynikiem głosowania. Choć kilka osób znajduje które mają tę kulturę osobista, jeszcze …

    Maryja chron prezydenta elekta !

    On już był na Jasnej Górze 🙂

    Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.