Dobry Pasterz cały czas na fali!

Dziś w Kościele czytamy o tym, że poganom Bóg udzielił nawrócenia

Topowy przekaz dnia to wiadomy film wiadomego dokumentalisty. Nie mam zamiaru recenzować filmu. Obejrzałem go wczoraj, z paroma osobami porozmawiałem na temat filmu i problemu w nim poruszonego. Czytelnikom pozostawiam wybór decyzji, czy poświęcą 2 godziny na oglądanie, czy wybiorą inny sposób na zapoznanie się z przekazem. A może – jak też jakaś grupa osób, którą „zlokalizowałem” – nie sięgną po materiał?

W Ewangelii na dziś mamy kontynuację mowy Jezusa – Dobrego Pasterza, z 10 rozdziału Ewangelii wg Św. Jana. To rozwinięcie perykopy z wczoraj.

Daje Jezus Kościołowi wskazówki, po których będzie wiadomo, kto jest kto. Owczarnia Jezusa, członkowie Kościoła potrzebują mieć oczy utkwione w Jezusie, Bogu i Zbawicielu, nie w nikim innym. Kto ma więź z Jezusem, widzi ją, wyczuwa u innych. Rozmodlony przyciąga rozmodlonych, uczciwy – uczciwych, wytrwały – wytrwałych, etc.

Potrzebujemy iść za Jezusem, Dobrym Pasterzem – który dzieci błogosławił, dawał za przykład prostoty. Nasze oczy potrzebują być utkwione w Chrystusie, który FORMOWAŁ dorosłych! Im otwierał oczy, uszy; usprawniał nogi i ręce, odpuszczał grzechy! Ze dwa razy dzieci wskrzeszał do życia – i co ciekawe! Zaraz je przekazywał rodzicom!

Kochani, patrzmy na Jezusa! Miejmy Go na 1 planie!

Płacimy zawsze cenę za nasze błędy. Od zarania dziejów. Także dziś nie ma taryfy ulgowej za zaniedbania w utrzymaniu łączności z Bogiem: na modlitwie, w sakramentach, w wypełnianiu powołania, w wierności Ewangelii, a w niej Chrystusowi. Nasza fasadowość w postawach wiary, religijności wydaje owoce.

Brak trwania w Winnym Krzewie to równia pochyła do tragedii.

Kończąc: wspomniałem na wstępie o treści fragmentu z Dziejów Apostolskich w dzisiejszej Liturgii Słowa Bożego. Wierzę, że tło, jakim jest przekaz dnia, stanie się świetną okazją dla Pana Boga, by posłać Jego Ducha do serc tych, którzy póki co, dzielą jeszcze los biblijnych pogan, by Ten Duch usprawnił ich serce i rozum do dawania świadectwa prawdzie o Bogu, Który Jest Miłością!

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Dzieje, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Dobry Pasterz cały czas na fali!

 1. madziamadzia34 pisze:

  Ja dzisiaj poświęciłam 27 minut. Na obejrzenie i stwierdziłam ,że więcej nie zamierzam poświęcać wolę w zamian posłuchać jakiej muzyki myślę,że na lepsze mi to wyjdzie:-).

  Polubione przez 1 osoba

 2. s pisze:

  A to, co ma każdy z Jego owczarni, to zapach człowieczeństwa.. , który wskrzesza Jego spojrzenie. :-)))

  p.s.
  Bardzo dobry tekst.

  Polubione przez 1 osoba

 3. ITP pisze:

  Obejrzałam ten film.. przykre, ale pedofilia ma miejsce wszędzie, w każdym środowisku. Współczuję tym skrzywdzony osobom bardzo…

  Księża to nie są jacyś Herosi, to tacy sami ludzie jak my słabi.. . Nie można wrzucać wszystkich księży do jednego worka, i oceniać w ten sam sposób. Bo jest mnóstwo wspaniałych księży którzy robią wiele dobrego… Po za tym… „Jeśli ktoś jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień”.w niedzielę w naszej parafii ksiądz powiedział piękne kazanie dotyczące tego filmu.Kazdemu się podobało i cieszę się, że jako ksiądz nie ominął tego tematu ,A wręcz go poruszył .

  Polubione przez 1 osoba

  • Ewa P. pisze:

   ‚w niedzielę w naszej parafii ksiądz powiedział piękne kazanie dotyczące tego filmu.”
   Nie interesuje mnie ten temat,ponieważ w ciągu wieloletniej wędrówki na swojej drodze spotkałam i spotykam wspaniałych, dobrych Pasterzy.Jestem zdziwiona ,że w homilii Ksiądz wypowiadał się n/t filmu. Gdybym była na tej Mszy św. to na czas homilii o tej treści ,wtedy wyszłabym z kościoła. Msza św.nie jest odpowiednim momentem , można w inny sposób wypowiedzieć się n/t,bądż napisać np.otwarty list do parafian.
   Oczekuję i cenię sobie komentarz do Ewangelii i jakieś przesłanie. No cóż zależy kto, komu i gdzie ma coś do powiedzenia.
   A na koniec poza wszystkim, gdziekolwiek dzieje się krzywda dziecku tam prawie zawsze brakuje rodziców.

   Polubione przez 1 osoba

   • Ks. Marek pisze:

    Pani Ewo, ma Pani rację, owszem. Ale też jednak nie można nie zauważyć problemu. zrobić nad nim „kroka” jak nad dziurą w chodniku. Dla jakiejś grupy ludzi msza święta to jedyna okazja to dowiedzenia się czegoś, co będzie elementem formacyjnym w życiu tych ludzi. Zatem i w tej materii komentarza potrzeba. Może niekoniecznie w homilii, ale podczs niedzielnej mszy świętej, owszem.

    Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.