Przyglądając się strajkowi nauczycieli

Nie chciałbym się jakoś extra nad tym tematem rozwodzić. Powiem tylko tyle: każdemu uczciwie pracującemu człowiekowi należy się uczciwa zapłata za wykonywaną pracę. Ktoś popełnił gdzieś błąd, że pieniądze się pompuje w programy, które nie zdają egzaminu, w podręczniki, które są „od czapy”, w profilaktykę, która jest nią tylko z nazwy. Nauczycielski establishment, który za tym wszystkim stoi, zawsze będzie na swoim, bo będzie dochodził do swoich celów po plecach szeregowych nauczycieli.

I tak na koniec: czy tylko mnie się zdaje, że nierzadko protagoniści lepszego uposażenia nauczycielskiego to jednocześnie osoby w dość luźnej relacji z Tym, Który nie miał żadnych rzeczników swej sprawy w mediach czasu sprzed 2000 lat?

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Dzieje, Variae i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Przyglądając się strajkowi nauczycieli

  1. Ewa P. pisze:

    Rozumiem,że Ksiądz nie chce rozwodzić się nad tym tematem. To prawda, że w oświacie są ogromne zaniedbania.Mimo to nie ten czas i nie ta forma.Strajk przybrał formę godzącą w dobro dziecka ,ucznia.W konsekwencji dzieci i młodzież wciągnięci w sprawy dorosłych(obawiam się,że będzie trudno oddziaływać wychowawczo),podział wśród nauczycieli,emocje, które powodują agresję słowną, stres uczniów,niektórych nauczycieli ,a także,rodziców(zaliczenia,poprawki,egzaminy) Destabilizacja sytuacji w kraju przed wyborami.
    Zawieszenie strajku to jedyny ,możliwy sposób, by etos zawodu nauczyciela do końca nie upadł. Oby powrót do pracy ,odbył się w dobrej atmosferze,bo inaczej znowu ucierpią dzieci.

    Polubione przez 1 osoba

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.