Jak się dać znaleźć Bogu?

Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych, osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami do zbawienia. 

Słowa Pawła Apostoła wg mnie wyrażają kwintesencje tego, czego faktycznie każdy z nas potrzebuje. Każdy! Nie tylko chrześcijanin. Nie tylko wierzący, ale każdy!

Przykład? Proszę.

Jest program 12 kroków. To ocalenie dla związanych nałogami. Pierwsze 2 z tych kroków, a potem kolejne, stawiają sprawę jasno: tylko Bóg (jakkolwiek Go pojmujemy) może nas uratować. Ocaleni z nałogów to ludzie nie tylko wierzący, praktykujący chrześcijaństwo, czy jakąkolwiek inną religie. To po prostu Ocaleni. Wskrzeszeni z martwych, zbawieni.

Zanim zabrałem się do pisania tej notki, na Twitterze rzuciłem ludziom hasło: pomóżcie mi znaleźć natchnienie do wpisu blogowego.

https://twitter.com/keram_iksmodar/status/1068626086572015616

Wydaje mi się, że propozycje, jakie padały, dość mocno tak naprawdę, wpisują się w pragnienie, o którym wspomniałem na początku.  Z głębi serca wyznana wiara w Jezusa Chrystusa kończy jednocześnie szukanie „innych zbawicieli”, w postaci wiedzy, doświadczeń, wrażeń, pieniędzy, etc.

Jaki jest stan wiary dzisiejszego chrześcijanina, katolika? Cóż, każdy nie spojrzy sam na siebie, zrobi rachunek sumienia. Adwent, który tuż, za progiem, jeszcze na wietrze i mrozie stoi, czekając na swój czas w naszym życiu, do doskonała sposobność, by się swej wierze przyjrzeć. Albo też jej brakowi, czy wątpliwościom. Bo różnie bywa, wiadomo.

Adwent ma w tym roku kalendarzowym 3 tygodnie i dzień. Trochę mało. Ale mimo wszystko, wystarczy, myślę, by zatrzymać się na rozważaniu na 5 drogach Boga do człowieka. Te drogi to:

Rozum

Sumienie

Słowo Boże

Jezus Chrystus

Kościół

Spróbuję poprowadzić swoiste rekolekcje adwentowe, tu, na blogu, w tym właśnie, drogowym kluczu. Bardzo zachęcam do udziału, zwłaszcza przez komentowanie, przez dzielenie się swymi pytaniami, refleksjami.

To, że Piłat wpadł w Credo nie jest bez znaczenia, tak samo też nie jest bez znaczenia nasza tu, w rzeczywistości wirtualnej, współwystępowalność – wierzących i niewierzących, chrześcijan i innowierców. Wszyscy mamy sobie cos do przekazania, do zaoferowania. Tak bym zakończył ten wpis !

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Formacja Sumienia, Puncta, Słowa o Słowie, Słowo, Variae, Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Jak się dać znaleźć Bogu?

 1. Ks. Marek pisze:

  Zapraszam do lektury innego mego bloga. Tu
  http://www.tysol.pl/a26602-Adwent-u-bram-serca
  wpis poświęcony także adwentowi.

  Polubienie

 2. madziamadzia34 pisze:

  Przeczytałam obydwa Księdza wpisy. I tak sobie myślę, że szkoda iż Bóg nie zabiera zmartwień i trosk. Może wtedy było by lepiej może nie dobrze, ale tylko lepiej. A może było by więcej osób, które wierzyły by w Boga bo nie miały by pretensji, żalu i nie byli by rozczarowani tym, że mimo iż prosili go o pomoc on im nie pomógł. Sama ostatnio usłyszałam, że obraziłam się na Boga. Na początku oczywiście zaprzeczyłam. Jednak później pomyślałam kurczę tak to prawda obraziłam się na Boga dawno temu dlatego teraz nie rozmawiam z nim nie proszę go i nie dziękuje mu. A każdy krzyż który dźwigam dźwigam sama bez pomocy Boga może z nim by było łatwiej, ale skoro wiem, że i tak mi nie pomoże po co go prosić o pomoc?.

  Polubienie

 3. Pingback: Detoks | Verum elevans hominem

 4. A-Be-Ce pisze:

  Fajnie będzie razem przejść przez Adwent.

  Polubienie

  • Ks. Marek pisze:

   Też się cieszę z tej wspólnej drogi, i z tej formy. To naprawdę dobra rzecz, wyrazić myśl na piśmie. A poza tym, zostaje ślad, do którego można wracać, popatrzeć, czy się rozwijamy, czy też stoimy w miejscu, albo i się cofnęliśmy. Tak też czasem, w niektórych sprawach potrzeba.

   Polubienie

 5. Pingback: Jezus Chrystus i czeski film | Verum elevans hominem

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.