Myśląc: Niepodległa!

Garść myśli, jakie mi się cisną, gdy czytam, słucham czy rozmawiam o dzisiejszym święcie.

Każdy ” polski patriota” chce walczyć z jakimiś bliżej mało określonymi „bolszewikami” „ruskimi onucami” a tym czasem konkretni neomarksiści, czyli de facto spadkobiercy ideowi bolszewików, dokonują podboju Europy. Ot, w głowę się drapie dziś Zenon z Elei…

Nierzadko, przy okazji wydarzeń narodowo-patriotycznych, wołamy: Śmierć wrogom Ojczyzny! Tak! Śmierć im! Oto ci najwięksi i zarazem odwieczni:

lenistwo
marnotrawstwo
nienawiść
zazdrość
zakłamanie

Wdowy, panny na wydaniu, ofiarowywały swą biżuterię, by było za co szyć mundury dla żołnierzy. Wielkoduszność, ofiarność narodu była niezwykła. Dla wolności, dla Niepodległej!

Podobnie młodzi chłopcy, a i dziewczęta też pewnie się zdarzały – nieraz kłamiąc, bez wiedzy rodziców, brali się za oręż, by bić się z najeźdźcą.

Ciekawe, za co dziś byśmy byli w stanie oddać pierścionek, czy złotą bransoletkę, albo młodość, siłę czy talent?

Kim byśmy się stali względem siebie, jako Bracia i Siostry Rodacy, gdyby dane nam było jutro się obudzić pod butem okupanta?

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

Reklamy

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Dzieje, Puncta, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.