A Ty Elblągu nie jesteś wcale taki jak Cię piszą…

Tenże Elbląg to skupisko trochę ponad 120 000 ludzi.

Pamiętacie dowcipy o Elblągu? Dziś odkryłem, że to miasto ma swoje hasło w Nonsesopedii  Rzeczywistość jest taka, że w tym mieście spędziłem 9 lat życia, poznałem sporo dobrych ludzi, mam tam dokąd i po co wracać. Powyższe proszę potraktować jako zagajenie do poniższego J

Dzisiejsze czytania mszalne mocno do mnie przemawiają. Widzę siebie pośród tych 120 tysięcy Niniwitów, którzy w swej bezmyślności tak się zatracili, że nie potrafili odróżnić lewej ręki od prawej, dobra od zła, prawdy od fałszu, tego co konieczne, od tego co mało istotne. I do tego te zwierzęta… Można by odnieść wrażenie, że Panu Bogu w jakiś sposób bardziej żal zwierząt, niż ludzi?! Wszak bezmyślny człowiek nie ma problemu z tym, by zmarnować bezduszne zwierzę… A co ono winne temu, że człowiek się stoczył w otchłań głupoty, a co za tym idzie, grzechu?

Nie raz tak mam, że czuje się jakbym krążył po rondzie, nie wiedząc, w którym momencie włączyć kierunkowskaz, by z tego skrzyżowania zjechać, wybierając odpowiedni kierunek. Zdarza się, że i prowadząc auto, mam tak samo – ze dwa razy objadę rondo wokół, by wreszcie włączyć się do ruchu. W tej jednak sytuacji patrzę z uwagą za drogowskazem, który sygnalizuje, którą drogę powinienem wybrać. Ta sytuacja oraz Słowo Boże rozjaśniają mi, gdzie szukać ratunku, by chronić się przed bezmyślnością i jej skutkami, zwłaszcza grzesznymi.

Po 1: potrzeba modlitwy i świadomość, że każde miejsce jest na nią odpowiednie. Jezus wszędzie na mnie czeka, szczególnie tam, gdzie jest zagrożenie wdepnięcia w bezmyślność. Ten uczeń, który prosił Go, by nauczył ich wszystkich modlić się, być może właśnie odkrył, że bezmyślność próbuje go zwyciężyć, złamać?

Po 2: modlitwę i wszystko zaczynać od święcenia Imienia Bożego, czyli tak po prostu: żyć i działać w Imię Boże, pełniąc wolę Bożą. Robić to, co wchodzi w zakres mego powołania, by w ten sposób szerzyć chwałę Bożą.

Jeszcze inaczej: święcenie Imienia Bożego to oddawanie Bogu miłości, którą On Pierwszy nas umiłował. To mówienie Bogu: Kocham Cię.

Pisząc tę notkę, cały czas mi towarzyszy w sercu przynaglenie: idź do spowiedzi!

 

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Puncta, Słowa o Słowie, Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „A Ty Elblągu nie jesteś wcale taki jak Cię piszą…

 1. Agnieszka pisze:

  Mam kuzynów w tym mieście 😉

  Polubienie

 2. madzia pisze:

  Czytając tą notatkę po jej pojawieniu zaczęłam się zastanawiać czy wszystko w naszym życiu dzieje się bez przyczyny.
  I jak dużo w jeden dzień może prowadzić tylko i wyłącznie do jednego.

  Polubienie

  • Ks. Marek pisze:

   Zechce Pani coś więcej w tym temacie napisać?

   Polubienie

   • madzia pisze:

    Dzień jak każdy inny jakaś myśl mi do głowy wpadła aby wejść do kościoła.I tak zrobiłam a,że było przed mszą św.to jak zazwyczaj w konfesjonale siedziała starszy Ksiądz,który spojrzał się jak by chciał powiedzieć ja tu jestem.Jednak do mnie to nie przemowilo.A przyniosło odwrortny skutek bo w sumie zamiast zostać na mszy pomodliłam się chwilę i wyszłam z kościoła.Później za i przeciw a na późny koniec dnia Księdza notatka.

    Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.