Nie trzeba się bać kochać!

W filmie „Belfer”, autorka całej intrygi, która przysporzyła ludziom tyle dramatów życiowych, że nie da się tego opisać, w finałowej scenie została totalnie sama. Zewsząd, ciężką ciszą otrzymywała nieme krzyki prosto w twarz: Nienawidzimy Cię! Brzydzimy się Tobą!

Słowa tytułowego Belfra, skierowane do intrygantki też dodatkowo wzmacniają tło tej sceny: jesteś już w piekle!

Wydawałoby się, że to oczywista reakcja wszystkich, wobec zła, do jakiego ktoś z wyrachowaniem doprowadził, realizując swoja politykę „po trupach do celu”. Jednak niesprawiedliwym, wg mnie, byłoby pominąć równie istotny fakt, że NIKT z potępiających nie był czysty, w porządku. Cudzołóstwo, bandytka, dilowanie, przekraczanie kompetencji, wchodzenie klinem w związek małżeński, etc – to tylko kilka przejawów duchowego zepsucia, jakie już dotknęło tych młodych ludzi. Oni byli pełni złości i gniewu na koleżankę, ale też brzydzili się samymi sobą. To właśnie stąd bierze początek mściwość, brak przebaczenia i nienawiść  – ze złości i gniewu, które wsącza w nas zły, odrywając od Miłości, Która jest Bóg.

W księdze Syracha czytamy wskazanie, by przez wzgląd na rozkład ciała, który jest skutkiem śmierci, trzymać się Bożych Przykazań. Można by rozwinąć myśl, że w ten sposób unikniemy duchowej zgnilizny i ta biologiczna, jaka musi nadejść, nie będzie nam wtedy straszna, bo nie będziemy mieli punktu odniesienia! A to właśnie z powodu duchowej zgnilizny, którą niestety nieraz „hodujemy” wręcz w sobie, rodzi się w nas potrzeba rzucania robactwem zła, grzechu, w drugiego, czy też w siebie!

Dlatego też wiedzmy, że nie jesteśmy na przegranej pozycji. Jeszcze wiele można zmienić, póki żyjemy.

Mało tego, wspomnijmy choćby tylko Bernadettę Soubirous, czy Św. O. Pio – ich ciała zachowane są w takim stanie, jakby ich użytkownicy spali! Można więc po tym wywnioskować, jakie wiedli życie ziemskie, skoro w oczekiwaniu na wieczność ich ciała nie ulegają rozkładowi? Nie trzeba się bać kochać miłością Bożą ludzi, świata jak i też samego siebie!

 

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Puncta, Słowa o Słowie, Słowo, Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.