Pamiętnik wiejskiego proboszcza – prolog

(…) Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa! Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, (…)  On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym. (1 Kor 1,1-9)

Jezus powiedział do swoich uczniów: Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (…)  Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. (…) . (Mt 24,42-51)

W takich oto okolicznościach Słowa Bożego znalazłem się wczoraj.

Otrzymałem wczoraj propozycję zostania pasterzem Ludu Bożego w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w jednej z parafii mojej diecezji. To wczorajsze Słowo daje mi wiarę, moc i nadzieję na trud nowych wyzwań, jakie wiążą się z przyjęciem powierzonej mi pieczy i jednocześnie troski o to, by samemu też zachować czujność, także w kontekście słów, które zawarte są w całości wczorajszej perykopy ewangelicznej.

Dziś, w uroczystość MB. Częstochowskiej – czytamy o „pełni czasów”, które nastąpiły wraz z przyjściem syna Bożego na świat. Dziś Chrystus, Boży Syn przyszedł na świat w związku z moim fiat, które wypowiedziałem 13 lat temu.

Czytamy też dziś: „uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Potrzeba więc, bym wsłuchiwał się uważnie w Słowo Pana, powierzając się nadal opiece i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła, Która to Matka wie, czego potrzeba Bożym Dzieciom.

Proszę Czytelników o modlitwę za mnie oraz za moich parafian.

 

 

 

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieje, Puncta, Słowa o Słowie, Słowo, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.