Kaziuki Deyna i Górski chyba robią za pomocników Nawałki

Moi drodzy, jesteśmy świadkami narodzin historii. Na naszych oczach przychodzi na świat polski futbol na europejskim i światowym poziomie. Nie potrafię nad tym faktem przejść w milczeniu, czy w cichym zachwycie, w skrytości ducha.

Napisałem na pewnym forum taki oto krótki komentarz, w odpowiedzi na informację, że dzięki wygranej Biało – Czerwonych z Helwetami awansujemy do ćwierć finałów #Euro2016. Oto treść komentarza:

To jest dla mnie bardzo wzruszający czas! Normalnie coś niesamowitego.
Ale widzę też pewien brak w naszej reprezentacji. brak polegający na tym, że trudno biało czerwonym nieść laur chwały. Wpadają w panikę, która ich – jak mi się zdaje – dezorganizuje, rozprasza i naraża na niepotrzebne stresy, a co za tym idzie, na możliwe błędy i porażki, jako ich skutek.

Na mój „nos” jest chyba trochę tak, że przez lata złego zarządzania kadrą i naborem do niej a także poprzez inne „zaszłości”, nie było możliwości przekroczenia pewnej granicy, która krępowała poczucie wiary w sukces. Mieliśmy kadrę bogatą wg mnie w egoistów, którzy granie na rzecz Polski traktowali jako dodatek do standardowych swoich działań, i dodatek fakultatywny. Teraz, kiedy doszło do wymiany pokoleń, widać wyraźnie, że u zawodników objawia się pasja, chęć robienia czegoś więcej, niż tylko komercyjnej piłki. Jest to jednak jakość, z którą piłkarze potrzebują się obyć, pozwolić się jej poddać. Strach bowiem przed sukcesem może stać się przyczyną wielu zniewoleń.

Nie chcę tu propagować hurra optymizmu, szerzyć patos. Nie ma bowiem ludzi idealnych, cały czas jesteśmy świadkami odbrązawiania wielu legend „wielkiego świata”. Jednak sprawiedliwość Boża domaga się, by oddawać drugiemu to, co jemu należne. Ja dzielę się tym, co mi w duszy gra. Nie mogę wykluczyć, że słowa, które prezentuję w niniejszym wpisie, mogą być wykorzystane przez Chrystusa, na jego chwałę, według Jego upodobaniu, ku zbawieniu dusz. Co daj Panie Boże!

Reklamy

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieje, Fronda, Rebelya, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kaziuki Deyna i Górski chyba robią za pomocników Nawałki

  1. Święta racja! Brawo Polska, wygraliśmy! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.