Wystarczy internetów dla wszystkich!

Miał być wpis z plebiscytu jaki ogłosiłem wczoraj na moim profilu fejsbukowym:

Jednak z potrzeby chwili, znając potrzeby tych, co szukają zatrzymania nad życiem duchowym, wychodząc im na przeciw, słów kilka n/t niecodziennej formy rekolekcji.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski [@EpiskopatNews] uruchomiło w tym roku projekt #RekolekcjeNaTT. W 160 znakach różni użytkownicy Twittera wypowiadają się na temat sakramentów świętych. W każdy piątek Wielkiego Postu można na „Ćwierkaczu” poczytać cały szereg treści teologicznych n/t sakramentów świętych, jak i też świadectw, w których osoby posiadające konto na popularnym medium, dzielą się swoim przeżywaniem spotkań z panem Bogiem w sakramentalnych znakach.

Niestety, można też w tej nowatorskiej formie głoszenia Chrystusa dostrzec negatywy, rozproszenia, jakimi są tak zwane „hejty” tych, którym albo nie dana jest jeszcze łaska wiary, albo z jakichś względów wiarę porzucili. Cóż, po prostu proza życia, z jednej strony. Z drugiej okazja, by czynić miłosierdzie tym „hejtującym” i modlić się za nich, oraz okazywać im cierpliwość i dając im szansę na dojrzenie do człowieczeństwa, by Bóg mógł zasiać w nich swe Słowo.

Przykładowa wypowiedź

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Formacja Sumienia, Mini-rekolecje, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Wystarczy internetów dla wszystkich!

  1. Ks. Marek pisze:

    Polubienie

  2. madzia pisze:

    To,że człowiek nie przestrzega sakramentów wcale nie nie oznacza ,że nie wierzy.Kiedyś jak chodziłam na religie miałam bardzo mądrego Księdza,który uważał,że często jest tak iż ludzie robią rożne rzeczy w rożny sposób i koniec końców był taki,że Ci którzy najbardziej nie wierzyli,nie przestrzegali przykazań,nie uczestniczyli w mszy świętej i w Eucharystii byli tymi co potrzebowali pomocy i to było wołanie o pomoc i być może nie każdemu się udało,ale tak sobie myślę z perspektywy czasu,że coś w tym jest.

    Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.