Nigdy się nie zmieni?

Idę sobie i patrzę – stoi zaparkowany autokar z napisem ,,turystyczny”. Podchodzę parę kroków, dalej patrzę na ten pojazd i widzę tym razem napis ,,wycieczka”. Trochę głupieję. Fakt, że bez okularów nie za dobrze widzę z daleka. No ale to już jakiś cyrk… Zbliżam się jeszcze trochę i sprawa się wyjaśnia. Autokar ma tabliczkę, na której wyświetla się napis. A ściślej, dwa napisy naprzemiennie: ,,turystyczny” i ,,wycieczka”.

Często, a nawet zwykle, jest tak, że wydaje mi się, iż rzeczywistość jest niezmienna. Skoro tak jest, to tak już będzie. Skoro ktoś taki jest, to taki już będzie. Tymczasem, życie zaskakuje. 😉

Mój ulubiony rekolekcjonista, o. Adam Szustak, mówił kiedyś o tym, że bardzo trudno spojrzeć na kogoś, jakby się patrzyło na niego pierwszy raz. Bez uprzedzeń i opinii. I to prawda. Wydaje mi się, że wiem, jaki kto jest i czego można się po nim spodziewać, a nie dostrzegam Jego starań, może próby przemiany. Na siebie też zresztą często patrzę przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń i jakby zamykam się na niektóre perspektywy, bo z góry zakładam ich niepowodzenie. Trudno jest mi też przyjąć nowość Ewangelii i natchnień od Boga. To jest zbyt ciężkie i za bardzo ,,inne” w tej oczywistej rzeczywistości…

Jezu, otwórz oczy mego serca!

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Szkoła i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.