Bądź sobą…w Chrystusie!

Eucharystia. W ławce przede mną siedzi chłopczyk, wygląda na podstawówkę. Na kurtce z tyłu ma napis. Napis jest dość długi, ale wyławiam pewien fragment: ,,Be yourself. Say NO to rules.” (ang. ,,Bądź sobą. Powiedz NIE regułom/zasadom.”)

Może nie każdy przegląda się napisom na ubraniach, nawet swoich (choć myślę, że to akurat warto uczynić; wypadało by jednak wiedzieć, jakie slogany się nosi i robić to świadomie). Obym tylko nie miała takiego hasła w swoim sercu!

Wiadomo, każdy jest inny. I to jest piękne! Piękne jest to, że w swojej indywidualności ubogacam jakże różnorodną wspólnotę ludzi. Piękne jest to, że w sobie właściwy sposób mogę przychodzić do drugiego i mu służyć. Jestem piękna przez to właśnie, że jestem wyjątkowa i niepowtarzalna i mogę być w tej swojej indywidualności darem dla innych. To wewnętrzne piękno jest warte uświadomienia i pielęgnowania, by nie zatracić w świecie siebie i swojej duszy. Bycie sobą nie jest jednak zaprzeczeniem zewnętrznych zasad. Zasady nie są bowiem pogwałceniem mojej wolności, ale pewnym uporządkowaniem tego, co się ze mną dzieje, a wręcz ułatwieniem i drogowskazem w mojej doczesnej wędrówce.

To właśnie w Chrystusie i w Jego nauczaniu mogę być w pełni sobą i realizować się jako człowiek i chrześcijanin. To On wskazuje mi właściwą drogę i pokazuje, jak żyć, aby mieć życie w obfitości i radość w pełni. To dopiero w Nim, w Jego Miłości moja egzystencja nabiera sensu, wartości.

Jezu, naucz mnie radośnie pełnić Twoją wolę!

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.