Diabeł zawsze pokazuje kopytko

Rozmowa n/t celibatu oraz relacji pomiędzy kapłanem a kobietą. Bardzo wartościowy głos Pani Miry Jankowskiej w kwestii okazywania uczuć i emocji, brania za nie odpowiedzialności. Także o. Paweł Kozacki bardzo pozytywnie, choć w mojej ocenie, bardzo świecko. Ciekawą myśl poddał pod rozwagę: „Patrząc z zewnątrz, można różne rzeczy zobaczyć” – a tym samym źle ocenić sytuację, skazać kogoś na odrzucenie, niesprawiedliwy osąd.

Ostatni z zabierających głos gości, ks. Marcin Szczerbiński dał świadectwo Prawdzie. Mówił o Bogu, o łasce Bożej, o kierownictwie duchowym i życiu duchowym, które to życie – poddawane formacji i wzrostowi, gwarantuje dobre przeżywanie celibatu oraz właściwe relacje kapłańsko – damskie, a w kontekście Kościoła – wszystkie inne. Podsumowanie wypowiedzi ks. Marcina przez Pana Hołownię jest tym tytułowym „kopytkiem”, którego znakiem rozpoznawczym jest gaszenie ducha oraz zawoalowane: szyderstwo i brak zachęty, formalnie i wprost do pracy na rzecz  zwycięstwa, sukcesu.

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Dzieje, Rebelya, Variae, Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.