Błogosławieni miłosierni!

Zbliżamy się wielkimi krokami do przeżywania Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu tego roku odbędą się w Krakowie. Wolontariusze już od wielu miesięcy pracują nad tym, byśmy wszyscy mogli dobrze przeżyć ten czas.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania zapoczątkowane przez naszego rodaka, sługę Bożego świętego Jana Pawła II. Odbywają się one w różnych miejscach świata co 2-3 lata i umożliwiają wsłuchiwanie się w Słowo Boże, trwanie na modlitwie z Papieżem i innymi ludźmi oraz pogłębienie swojej przynależności do wspólnoty Kościoła poprzez spotkanie braci i sióstr w wierze z różnych części świata.

Warto dobrze przygotować się do tego wydarzenia. Nie chodzi tylko o zorganizowanie sobie noclegu i transportu, ale także, a właściwie – przede wszystkim wymiar duchowy. Trzeba bowiem już teraz otworzyć serce na Boga, przygotować Mu miejsce po to, by te wyjątkowe rekolekcje, jakimi będą dla wielu z nas ŚDM 2016, przynosiły owoce, które będą w nas trwać.

Przed głównymi uroczystościami, które odbędą się w dniach 26-31.07.2016 w Krakowie będą tzw. Dni w Diecezjach (20-25.07.2016). Rodziny każdej diecezji gościć będą pielgrzymów z całego świata. Na ten czas diecezje przyjmą nazwy biblijnych krain – moja diecezja (Archidiecezja Białostocka) będzie Betanią. A Ty – wiesz, jaką krainą biblijną będzie Twoja diecezja? W wielu parafiach potrzebni są wolontariusze. Dowiedz się. Może właśnie Twoje wsparcie ubogaci przeżywanie tego jakże ważnego wydarzenia?

Zapraszam Cię także do zapoznania się z hymnem Światowych Dni Młodzieży 2016, a także hymnem Twojej diecezji. Wesprzyj nas (wolontariuszy ŚDM) także swoją modlitwą i powiedz swoim znajomym o tym, co zdarzy się w lipcu!

Czekamy na Ciebie!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.