O substancjach niebezpiecznych

Ćwiczenia z chemii (tzw. laborki). Odczynniki pod dygestorium, czyli np. stężone kwasy, już nie robią wrażenia. Przecież ma się te okularki kwasoodporne (a nawet maskę przy wkraplaniu odczynników spod dygestorium), jest asystent koordynujący ćwiczenia, to nic się nie stanie. A nawet jeśli, od razu się mną odpowiednio zajmą. No i ręka przy pobieraniu pipetą stężonego kwasu się nie trzęsie, jak przy pierwszych ćwiczeniach. Tylko czy to dobrze czy źle?

Mam świadomość różnych zagrożeń w swoim życiu, sytuacji, w których zło ma do mnie łatwiejszy dostęp. W jaki sposób się do nich ustosunkować? Z jednej strony potrzebna jest pewność, że Bóg czuwa, On jest moją mocą i tarczą, więc nie powinnam odczuwać lęku. Z drugiej jednak strony zbytnia pewność i przyzwyczajenie się może prowadzić do upadku, czyli grzechu wskutek zaniechania czuwania. Trzeba więc w pewien sposób wypośrodkować swój stosunek do tych sytuacji.

Chryste, daj, bym w pewności Twojej obecności nie przestawała czuwać!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.