O odcieniach wiary

Koncelebra. Pięciu kapłanów. Niedziela zwykła, więc zielone ornaty. Niby każdy zielony, a jednak każdy w trochę innym odcieniu. Nie można im jednak zarzucić tego, że zielone nie są.

Ludzie różnie rozumieją swoją wiarę. Każdy może przeżywać swoją relację z Bogiem w nieco inny sposób, odnajdywać ukojenie w odmiennych formach modlitwy. Ktoś woli różaniec, ktoś śpiew, ktoś medytację. I nie ma co krzywo na niego patrzeć. Nie ma co się oburzać, że jego wiara jest inna niż moja. Inna, ale jest. To taka biblijna jedność w różnorodności. Tylko tak trudno się czasami z tym pogodzić.

Chryste, zjednocz nas w Twoim Kościele!

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Formacja Sumienia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „O odcieniach wiary

  1. Agnieszka pisze:

    Tym razem również nasuwają mi się wspaniałe fragmenty o jedności, pomimo różnic, w Duchu Świętym:
    Ef 4,7-8.11-13.16 „Każdemu zaś z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. Dlatego mówi Pismo: ‚Wstapiwszy do góry wziął do niewoli jeńców, rozdał ludziom dary’. (…) I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. (…) Z Niego całe Ciało – zespalane i utrzymywane w łączności dzięki całej więzi umacniającej każdy z członków stosownie do jego miary – przyczynia sobie wzrostu dla budowania siebie w miłości.” 1 Kor 12,4-11 „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak,jak chce.”

    Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.