Całoroczne mini-rekolekcje: Axis mundi

Kontemplowanie Zbawczych dzieł Naszego Pana Jezusa oraz uwielbianie Trójcy Przenajświętszej nie należy do najłatwiejszych, czy nawet łatwych zadań życia chrześcijańskiego. Po to jednak daje nam Pan z jednej strony rozum i wolną wolę, z drugiej – nauczycieli tych postaw, byśmy jakoś sensownie i odpowiedzialnie za praktykowanie tych postaw się zabrali.

Już sam fakt uprzytomnienia sobie, że posiadamy kręgosłup (zwany potocznie często „krzyżem”) implikuje w sobie przekaz, że Krzyż to nie dodatek do życia, ale jego oś.

Funkcjonowanie zaś w relacjach, zwłaszcza rodzinnych, kierować powinno nasze umysły na ciąg przyczynowo-skutkowy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące naszej tożsamości. Zamiast doszukiwać się jej w małpich gajach, używając do tego „małpiego rozumu” albo w dalekich galaktykach, lepiej przyjrzyjmy się przyczynie oraz celowości naszej tożsamości. Lepiej na tym wyjdziemy w rozrachunku wieczności.

Reklamy

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Słowa o Słowie, Słowo, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Całoroczne mini-rekolekcje: Axis mundi

  1. madzia pisze:

    Jakoś tak nie bardzo pojmuje Księdza mini rekolekcje:(.

  2. Ks. Marek pisze:

    Proponuję Pani Magdo poczytać coś w internetach o rekolekcjach w ogólności.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s