Ułamek bez kreski?

Znowu statystyka. Tym razem wykład. Przepisuję sobie wzór, na górze n, na dole k, oczywiście kreska ułamkowa pomiędzy. No i przychodzi zaskoczenie. Bo to wcale nie był ułamek, a tylko coś do ułamka podobnego (n nad k bez kreski). Nie będę wnikać we wzór, z którego się to liczy.

W każdym razie, zbytnia pewność, jak widać, może przynieść zgubne konsekwencje. Przekonanie o oczywistości istnienia czegoś w takiej a nie innej postaci, może zamknąć mój wzrok i moją uwagę na coś podobnego, będącego jednak czymś diametralnie innym.  Wydaje mi się, że już miałam w życiu taką sytuację, to nie skupiam się na jej dobrym przeżyciu. Nie zauważam, że z życiowym doświadczeniem, które mam teraz, mogłabym ją przeżyć dobrze, twórczo. Słyszę Ewangelię. Znowu ta sama.. Nie dostrzegam, że lekcjonarz ma nieco inne tłumaczenie niż ,,Tysiąclatka” i mogłoby to być kluczem do zrozumienia wersetu, który od dawna jest mglisty. Przykłady można mnożyć.

Jezu, ,,otwórz moje oczy, by widziały”!

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.