O zbawczej nowinie

Pieśni o Krzyżu, w ogóle Wielki Post, kojarzą się często ze smęceniem organisty w Gorzkich Żalach i zdającą się nie mieć końca pieśnią Ludu, mój ludu…, równie smętną. Choć do Wielkiego Postu jeszcze sporo czasu, to niedługo czeka nas Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, więc nad odbiorem tej nauki można by się zastanowić.

Warto wsłuchać się w tego smętnego i fałszującego organistę (przepraszam za to stwierdzenie wszystkich organistów i tych, którzy uważają inaczej; nie chcę degradować organistów, ale, nie oszukujmy się, w ten właśnie sposób dużo osób odbiera pieśni wielkopostne). Pójść krok dalej. Zastanowić się, co Bóg chce mi pokazać, co mogę z tych pieśni wywnioskować.

Może utrudnia mi to wszystko postawa, że Krzyż był kiedyś, a teraz owiany jest jakąś mgłą wieków, które dzielą tamte wydarzenia od czasów obecnych. Tymczasem Bóg wielokrotnie przypominał, chociażby w cudach Eucharystycznych, że ta Ofiara wciąż na nowo się dokonuje.

Poza tym, jestem uczestnikiem Krzyża, bo przez Niego dokonuje się człowiecze zbawienie! Krzyż jest dla mnie Dobrą Nowiną, bo prowadzi do Zmartwychwstania. Otwiera Bramy Raju, Bramy zbawienia. Daje życie w obfitości. Może więc potrzeba zatrzymania się nad Misterium Krzyża i prostego dziecięcego Dziękuję.

,,Dzięki Ci, Boże mój, za ten Krzyż, który Jezus cierpiał za mnie”!!!

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „O zbawczej nowinie

 1. agnieszka pisze:

  Święto podwyższenia Krzyża Świętego:
  ” Kościół w Krzyżu Jezusa widział zawsze ołtarz, na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata. Dlatego każda jego cząstka, tak obficie zroszona Jego Najświętszą Krwią, doznawała zawsze szczególnej czci. Nie chodzi w tym wypadku o autentyczność poszczególnych relikwii, ale o fakt, że przypominają one Krzyż Chrystusa i wielkie dzieło, jakie się na nim dokonało dla dobra rodzaju ludzkiego.O ukrzyżowaniu Pana Jezusa piszą wszyscy Ewangeliści. Co więcej, podają bardzo szczegółowe okoliczności tego wydarzenia. Według świadectwa Ewangelistów Pan Jezus został ukrzyżowany około godziny 12, a umarł o godzinie 15. Jego pogrzeb odbył się ok. godziny 17.”
  Za:
  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-14a.php3

  Polubienie

 2. agnieszka pisze:

  A z dzisiejszej Ewangelii:
  „(…) . Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.” Mk 8,27-35

  Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.