Ewangelia wobec polityki firmy

Taka sytuacja: po odbytej spowiedzi udałem się do pewnej korporacyjnej knajpy. Spotkałem tam znajomego człowieka, z którym chciałem się przywitać, podając mu ręki. Oznajmił mi, iż nie może, ponieważ „polityka firmy” mu tego zabrania. Musiałby iść zaraz ręce umyć. Po chwili płacę za zamówienie. Gotówką, człowiekowi do ręki ja podaję. Polityka firmy w tej kwestii widać nic nie mówi o myciu rąk. Pieniądz ważniejszy niż człowiek…

Niby nic nowego, w sumie. Jednak po spowiedzi zastanawiałem się, co będzie pierwszym zdarzeniem po spotkaniu z Chrystusem w sakramentalnym znaku. Było to odrzucenie przez świat (Piotrek, ten wpis nie jest ani ciut przeciw Tobie). Kolejny, namacalny przykład, iż głoszenie Królestwa Bożego nadal trwa i świat nadal wobec tego głoszenia różne decyzje podejmuje.

Liturgia Słowa na dziś daje nam wykładnię, jak postępować wobec „polityki firmy”

Nie dając nikomu sposobności do zgorszenia, aby nie wyszydzono /naszej/ posługi, okazujemy się sługami Boga przez wszystko: przez wielką cierpliwość, wśród utrapień, przeciwności i ucisków, w chłostach , więzieniach, podczas rozruchów, w trudach, nocnych czuwaniach i w postach, przez czystość i umiejętność, przez wielkoduszność i łagodność, przez /objawy/ Ducha Świętego i miłość nieobłudną, przez głoszenie prawdy i moc Bożą, przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny, wśród czci i pohańbienia, przez dobrą sławę i zniesławienie. Uchodzący za oszustów, a przecież prawdomówni, niby nieznani, a przecież dobrze znani, niby umierający, a oto żyjemy, jakby karceni, lecz nie uśmiercani, jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko. (2 Kor 6,1-10)

Sam zaś Chrystus Pan nie daje nawet cienia wątpliwości: nie stawiajcie oporu złemu! To, co powinno zajmować serce chrześcijanina, to troska o współpracę z Duchem Świętym, by być wrażliwym na Jego natchnienia, które są nam dawane jako inspiracje ku temu, by dawać dobre świadectwo o Jezusie Chrystusie, czyniącym wielkie rzeczy w naszym życiu.

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Dzieje, Puncta, Słowa o Słowie, Słowo, Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Ewangelia wobec polityki firmy

 1. Ewa P. pisze:

  Nie stawiajcie oporu złemu! Czyli mamy godzić się na zło?Przepraszam pewnie znowu czegoś nie rozumiem.

  Polubienie

  • Ks. Marek pisze:

   Pani Ewo, chodzi o to, by nie tyle spalać się na „kopanie z koniem” ile bardziej na pełnieniu woli Bożej w powołaniu, jakim zostaliśmy obdarowani. Warto sobie w tym miejscu przypomnieć nasze spotkanie i rozmowę. Myślę, że bardzo dobrze wtedy wybrzmiał sens słów Chrystusa o niestawianiu oporu złemu.

   Polubienie

 2. Ewa P. pisze:

  Tak,rozumiem. Dziękuję.

  Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.