Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego…

Byłam na akademickim nabożeństwie majowym, gdzie zamiast tradycyjnego śpiewu Litanii loretańskiej śpiewana była pieśń: ,,Matko Boga, Królowo świata, Matko ludzi módl się za nami…”. Zwrotki pieśni wznoszą różne prośby do Maryi od ludzi poszczególnych stanów. Słysząc śpiewane słowa, pomyślałam, że to wszystko jest mało możliwe. Czystość dziewcząt! Mrzonka w świecie, który aż ocieka bezpośrednimi obrazami, a każdy prawie film zawiera wiadomej treści sceny. To wszystko połączone z nieograniczonym dostępem do internetu oraz ,,nowoczesnymi” znajomymi daje opłakane skutki. I tyle z czystości dziewcząt wychodzi…

Po chwili dotarło jednak do mnie, jakże błędne jest takie pojmowanie rzeczywistości. Świat chce, żebym właśnie w ten sposób myślała, żebym przestała wierzyć w to, że cokolwiek może ulec zmianie na lepsze (a żebym ja miała jakiś wpływ na tę zmianę, to już w ogóle powinnam zapomnieć). Bóg tymczasem naprawdę otwiera przed człowiekiem nowe, niesamowite możliwości: szansę na życie przepełnione Jego radością i uczynienia świata wokół siebie chociaż odrobinę lepszym. Bóg wchodzi w tę rzeczywistość i mówi, że ma Moc poprowadzić każdego z nas ku Zmartwychwstaniu, ku wyjściu z grobu. Więcej, że On chce, pragnie to zrobić. Na każdej Eucharystii mówię: ,,Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego…”. Tylko ta moja wiara w Jego Wszechmoc leży, co dobitnie sobie uświadomiłam.

Stąd też moja prośba do refleksji nad własną wiarą i nad tym, czy aby nie ograniczam Jego Wszechmocy, zamykając Go w mojej wyobraźni i odnosząc Jego Moc do tego, co obserwuję w ludzkich działaniach.

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Formacja Sumienia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego…

 1. Ks. Marek pisze:

  Ratując jednego człowieka, ratujesz cały świat!

  A poza tym, słowa z dzisiejszej Ewangelii

  Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

  zdają się jasno wskazywać, że jest możliwe zachowanie przykazań, które człowiekowi zostawił Bóg, zachowując wszystko zgodnie z tym, jak to zostało ustanowione. W przypadku czystości – by była w człowieku swego rodzaju matrycą wartościowania w określonym temacie: seksualności i płciowości.

  Polubienie

  • M.B pisze:

   A co jeśli nie uda się uratować chociaż jednego człowieka?.

   Polubienie

   • Ks. Marek pisze:

    Pytanie brzmi: a co to znaczy, że się nie da uratować człowieka?

    Polubienie

    • M.B pisze:

     Jak Ksiądz wie można próbować uratować człowieka od wszystkiego albo prawie od wszystkiego tylko zazwyczaj ten ktoś powinien tego chcieć sam a jak nie chce to co?.Cały świat się nie zawali

     Polubienie

     • Ks. Marek pisze:

      No tak, to prawda. Ból świata nie jest moim bólem, by tak rzec. Jednak każdy człowiek to indywidualność, jest szczególny. I jeśli Bóg ma do niego swoją ścieżkę, to drugi człowiek też może próbować jej szukać, czy też inaczej: na swoją spróbować zaprosić drugiego. Oczywista, że nic na siłę.

      Polubienie

 2. Bernard pisze:

  Jak to pisał średniowieczny filozof i teolog dominikański Mistrz Eckhart:
  „Kto jest rzeczy­wiście dob­ry, jest ta­ki we wszys­tkich miej­scach i w każdym to­warzys­twie. Dob­ry ma bo­wiem zaw­sze przy so­bie Bo­ga, a kto Je­go ma praw­dzi­wie, ten ma Go wszędzie, zarówno na uli­cy i wśród ludzi, jak w kościele, pus­telni czy ce­li klasztornej.”

  Polubienie

 3. agnieszka pisze:

  Wierzę w Boga Ojca Wszechmogacego… Wyznanie wiary…modlitwa życia.. Dążenie duszy…wielkie zaufanie
  Wiara nadzieja miłość – z nich zaś największą jest Miłość uwieńczona Ofiarą doskonałą daną każdemu czy wierzy czy nie- bo Miłość jest pomimo i ponad…

  Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.