Dlaczego wracamy do jaskini?

Pozwól proszę, szanowny czytelniku, że na początku posłużę się obrazem biologicznym. Otóż, rośliny okrytonasienne wykształciły jako pokolenie dominujące sporofit (pokolenie bezpłciowe), gametofit (pokolenie płciowe) natomiast został zredukowany do minimum. U wiele niższych ewolucyjnie od roślin okrytonasiennych mszaków pokolenie płciowe jeszcze dominowało, jednak jego dominacja była (przez paprotniki, rośliny nagonasienne ku okrytonasiennym) redukowana. Co znamienne, właśnie rośliny okrytonasienne dominują praktycznie we wszystkich strefach klimatycznych.

Dostałeś od Boga dar seksualności i jak wiesz, wszystko, co Bóg stworzył jest dobre. Błędem byłoby jednak podporządkowanie swojego życia sferze seksualnej i dążenie przede wszystkim do zaspokojenia popędów płciowych. Nie czuj się, czytelniku, urażony, jeśli taka postawa jest Ci daleka i wydaje Ci się, że próbuję Ci wmówić, że współczesnemu człowiekowi tylko o jedno chodzi. Wcale nie pragnę tego udowodnić. Obserwując jednak świat, tendencja taka jest bardzo widoczna. I to jakby na przekór wszelkiej logice! Bardzo podobały mi się słowa ks. Bilewicza, że rzekomy ,,postęp” polegający na tym, by nie ograniczać w żaden sposób swoich erotycznych potrzeb (negując tym samym przykazanie VI oraz IX) jest tak naprawdę powrotem do jaskini.

Więc dlaczego, dlaczego tak uparcie próbujemy odejść od tego, co dobre w imię ,,postępu”? Dlaczego za wszelką cenę spychamy się do cywilizacji śmierci, mimo że ,,życie przemogło śmierć, Drzewo otchłanie”?

Informacje o Agnieszka

Uważam, że na każdym etapie życia człowiek powinien się rozwijać i dążyć do poznania samego siebie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Dzieje, Słowa o Słowie, Słowo, Życie Duchowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.