Bóg widzi dalej i więcej

 Niech więc uważają nas ludzie za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych. A od szafarzy już tutaj się żąda, aby każdy z nich był wierny. Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy będąc osądzony przez was, czy przez jakikolwiek trybunał ludzki Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę. Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią. Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę.  (1 Kor 4,1-5)

…”W nocy 13 marca 1956 roku śnił się Prymasowi bardzo … wyraźnie prezydent Bolesław Bierut. Rozmawiał z nim jak niegdyś w Belwederze. Dziwne było tylko to, że rozmowa odbywała się na ulicy w Lublinie. Gdy dochodzili do skrzyżowania ulic, Ksiądz Prymas chciał prezydentowi powiedzieć jeszcze o ważnych sprawach dla Kościoła, ale ten znikł mu z pola widzenia… Zmartwiony, że Bierut gdzieś przepadł, Ksiądz Prymas obudził się. Potem zapomniał o dziwnym śnie. Ale w tym właśnie dniu radio podało wiadomość, która wstrząsnęła Kardynałem: »Wczoraj wieczorem umarł w Moskwie Bolesław Bierut«… Prymas modlił się o miłosierdzie Boże dla zmarłego. Napisał tego dnia: »Może wszyscy o nim zapomną rychło. Może się go wkrótce wyrzekną, jak dziś wyrzekają się Stalina – ale ja tego nie uczynię. Tego wymaga ode mnie moje chrześcijaństwo«”

            Uwięziony Prymas Tysiąclecia modlił się za człowieka, który wtrącił go do więzienia. Czyż to, myśląc po ludzku, możliwe, aby się modlić za wroga?

I to nie z chęci odzyskania wolności, lecz z chrześcijańskiej miłości do człowieka, nawet do tego człowieka, który był sprawcą wielu zbrodni.

(A, Micewski, Kardynał Wyszyński, Prymas i mąż stanu, Paris 1982, s.149-150).

Bóg widzi dalej, widzi wszystko takim, jakie to jest. Dopuszcza do różnych rzeczywistości pod płaszczem Jego Opatrzności. A tam, gdzie wzmaga się grzech, tam jeszcze obficiej rozlewa się łaska. I cała rzecz w tym, abyśmy w ową prawdę biblijną wchodzili, byli niejako jej spełnieniem. Zachowaj Boże, byśmy byli poza czy ponad nią!

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Puncta, Słowa o Słowie, Słowo, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.