Obłędny Zychowicz

Czytam sobie ten „Obłęd `44” Zychowicza i taka mi się myśl pojawiła, że należałoby postawić przed Trybunałem Sprawiedliwości Ziemskiej Chrystusa, czy w ogóle Trójcę Św. za rzeź niewiniątek jak i za rzesze męczenników, co za wiarę w Zmartwychwstałego położyło najwyższą cenę, własne życie.

„Obłęd” świetnie się czyta jako sprawne kompilowanie cytatów, przemyśleń Autora; jego znajomość historii i polityki mnie osobiście bardzo imponuje. Ale im bardziej wchodzę w książkę, tym bardziej mi w mózgu świdruje niczym młot pneumatyczny mechanizm DDA/DDD. Pobrzmiewa mi u Pana Zychowicza swoisty psychologizm. Choć przyznam, że warto wg mnie brać pod uwagę jego uwagi celem uniknięcia głupstw na przyszłość. Atomizacja społeczeństwa jaką się widzi na co dzień świetnie wpisuje się w podgatowkę tego, przed czym Zychowicz w swej pracy przestrzega.

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualnie czytam i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.