Dramat jak kij, też ma dwa końce…

Na forum wielodzietni.org znalazłem dyskusję n.t problemu homoseksualizmu i pedofilii, występującego TAKŻE, niestety, pośród duchownych katolickich. Wartość merytoryczna dyskusji, póki co, jest niestety żadna. Więc daruję sobie jakieś podsumowania, czy komentarze. Chcę się odnieść tylko do jednej wypowiedzi z całej wymiany postów:

IrenaB Jestem za ujawnianiem prawdy, ale czy tę prawdę trzeba ujawniać za pośrednictwem Wyborczej, o której wiadomo, że jest wrogiem Kościoła? I że tam tylko zacierają ręce, że znów mogą dokopać „klechom”

Co dobrego da ujawnienie imiennej listy (księży i nie tylko) którym udowodniono pedofilię? Wg mnie zasada jest prosta: sfera moralności, a więc grzechu, powinna się oczyszczać sakramentalnie, w sferze sacrum. Krótko mówiąc: grzech należy wyznać i zań odpokutować. W zakresie prawa, pedofilia to przestępstwo i jak każde inne należy je po udowodnieniu ukarać adekwatnie do szkody, jaka została rozpoznana w wyniku przewodu sądowego.
To raz.
Po drugie: tacyśmy dziś światli, poinformowani jako społeczeństwo. Tyle wiemy o wszystkim i o wszystkich…
Tylko dziwne, że wciąż się za mało obdarowujemy miłością na miarę życiowego powołania. Nie, żebym usprawiedliwiał przestępców – ale jest też brak z tej drugiej strony, która to powoduje, że przestępcy mają na kim żerować.

Zamiast więc uciekać się w stronniczość, w swoiste extremum, zechciejmy się nieco skłonić ku integrum…

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Dzieje, Variae i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dramat jak kij, też ma dwa końce…

 1. Milena pisze:

  Na Forum Wielodzietni są nieskazitelni wzorowi katolicy, posłuszne żony i posłuszni mężowie. Drżyjcie grzesznicy, bo zostaniecie przez nieskazitelnych sprowadzeni do parteru.

  Polubienie

 2. Ks. Marek pisze:

  Pani Mileno!
  Wiadomo, że nie ma nigdzie ideału – przynajmniej w wymiarze ziemskim. To, co człowiek w swoich poglądach wyraża zawiera w jakimś zakresie treść tego człowieka, a więc to wszystko czym żyje, co mu sprawia radość jak i też przyczynia się do smutku, czy bólu.
  Wydaje mi się, że poranieni ludzie szczególnie powinni powściągliwie wypowiadać się n/t innych poranionych.

  Polubienie

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.