Współczesne Sodomy

Wtorek, 13 tygodnia w ciągu roku

Żona Lota – kobieta, która wróciła do przeszłości grzechu – mogła go i owszem – nie podejmować, ale jakoś jej go brakowało. Wpisał się w krajobraz bliski jej sercu, poniekąd chyba dobrze jej było.

Albo i też inaczej – tak bardzo nienawidziła, że chciała zobaczyć, jak ogień spala grzeszników. Dalej więc grzech był jej bliższy, niż miłosierdzie, jakie Bóg wyświadczył jej, mając wobec niej plan zbawczy.

Tymczasem gdzieś w Polsce:

Kobieta po raz n-ty mówi do męża, który zbyt często sięgał do kielicha: #%@%^&$%&. Posłuchał. Poszedł gdzieś w bok, i się powiesił. Kobieta ta, żona posyłająca męża do diabła sama poszła w tany i hulanki. Nawet natarczywe telefony i smsy córki nie wyrwały jej ze spelunki. Dopiero prokurator i policjanci byli absolutnie przekonujący i dysponujący odpowiednimi argumentami, by kobieta poszła z nimi na przesłuchanie.

Teraz pewnie kac moralny, wyrzuty sumienia jak zrzuty wody na tamie we Włocławku. Albo totalne wyparcie. A jak wiadomo, natura nie znosi pustki. I tak oto wisi nad tą kobietą, jej rodziną widmo Sodomy…

Daj Bóg, by nie podzieliła losu Racheli… Półsieroty to jeszcze nie sieroty zupełne. Matka nie poradziła sobie z problemem alkoholowym męża. Szkoda by było, gdyby miała jeszcze narazić na większe problemy swe dzieci.

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii behawioryzm, Biblia, Dzieje, Modlitwa, Słowa o Słowie, Słowo i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.