Środki obrony przeciw szatanowi*

Wspomniałem we wcześniejszych wpisach o sprawach dotyczących egzorcyzmów. Dziś parę słów, na temat znaków uwolnienia od wpływu szatana oraz o pewnych środkach obrony przeciwko Lucyferowi.

  1. 1. Znaki uwolnienia:

Gdy egzorcyzm powiedzie się, mogą pojawić się szczególne znaki uwolnienia. Przykładowo: drżenie, upadki, krzyk, wymioty itd. Typowym znakiem powtarzającym się są łzy uwalniające. Jednakże najważniejszym, prawdziwym, jest nowe życie z Chrystusem, swoiste „odrodzenie się” i nowa zdolność miłowania bliźniego.

Niestety, czasem ludzie, którzy zostali uwolnieni od złego wpływu szatana, nie prowadzą życia w pełni odnowionego. Skutkuje to tym, że mogą oni wpaść w jeszcze gorszy stan od poprzedniego.

  1. 2. Środki obrony

Jak napominał św. Paweł: „Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła” (Ef 6,11). W tym zwrocie do nas apostoł używa pewnej analogii do uzbrojenia wojskowego, wymienia różne cechy chrześcijańskie, które są duchową zbroją w naszych walkach przeciwko szatanowi i złym duchom:

  • Wspólnota – jest głównym źródłem mocy w walce przeciwko szatanowi, albowiem każdy, kto żyje sam, w odosobnieniu, ciągle na nowo upada. Kościół jest zatem twierdzą, która szczelnie broni przed atakami złego.

  • Prawda – jest istotnym elementem uzbrojenia. Chrystus Zbawiciel nazywa szatana „kłamcą” i „ojcem kłamstwa”, kuszącym chrześcijan. Zwodzi ich w sprawach dotyczących Boga, ich samych, innych ludzi oraz świata.

  • Sprawiedliwość – jest pancerzem Bożego uzbrojenia. Żyjemy w sprawiedliwości, jeśli jesteśmy posłuszni Bożym przykazaniom. Szatan- podobnie jak Jezus- czeka; on na nieposłuszeństwo, a Jezus na zaproszenie.

  • Wiara – jest jak tarcza. Ciało i krew ludzka, bez Bożej pomocy, nie mogą zwyciężyć szatana, ponieważ jest on zbyt mocny, przebiegły i bogaty w środki. Aby odnieść zwycięstwo nad mocami zła, chrześcijanin musi położyć całą swą ufność w Bogu Ojcu.

  • Słowo Boże – jest mieczem w uzbrojeniu chrześcijanina; zarówno słowo zapisane w księgach Pisma Świętego, jak i to głoszone w kazaniach, nauczaniu i proroctwie. „Słowo Boże jest żywe, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny” (Hbr 4,12). Inną potężną bronią w walce duchowej jest słowo Boże wypowiadane jako rozkaz skierowany bezpośrednio do szatana lub jakiegoś złego ducha.

Dzisiejszy człowiek, często samotny, potrzebuje kogoś, kto mu ukaże wartość wspólnoty ludu Bożego, która jest środowiskiem koniecznym dla człowieka odnowionego i uzdrowionego ze zranień szatana.

* Jest to wpis, który pojawił się niegdyś na Blogosferze Frondy. Ponawiam tę notkę na niniejszym blogu również ze względów praktycznych. Im więcej miejsc w sieci, tym łatwiej o magazynowanie w nich różnych ciekawych a co najważniejsze, istotnych informacji

Informacje o Ks. Marek

Jestem w drodze do wolności. Zapraszam chętnych do towarzyszenie w tej podróży,a przy okazji także do dzielenia się doświadczeniami trudu dążenia do wolności.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblia, Rebelya, Słowa o Słowie, Słowo i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Proszę, wypowiedz się

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.